Op vrijdag 27 maart 2026 opent Scholengroep Sint-Rembert officieel een nieuw schoolgebouw in Zedelgem Dorp. De school kreeg in één adem ook een nieuwe naam: de Groeituin. De kinderen en leerkrachten namen er hun intrek al in na de krokusvakantie.
Met de nieuwe naam en infrastructuur zet de school sterk in op een toekomstgerichte visie. “De nieuwe school is een fijne plek om te groeien en bloeien. Het is de kiem voor een toekomst vol mogelijkheden,” zegt directeur Ilse De Craemer. Algemeen directeur Ann Stael benadrukt het belang van de locatie: “ Het nieuwe schoolgebouw bevindt zich in een groene omgeving om te spelen en te leren in interactie met de buurt. De nieuwe naam slaat op de visie dat we kinderen laten groeien in een groene omgeving. Het is ook belangrijk dat de school op een goed bereikbare locatie gevestigd is”. Het langverwachte bouwproject de Groeituin is het resultaat van een lang en hobbelig parcours dat eigenlijk al in 2002 begon. Nu is de broodnodige nieuwe school in het centrum van Zedelgem er eindelijk. Een mooi resultaat van samenwerken tussen de scholengroep, het lokaal bestuur en de buren van het woonzorgcentrum.
Details over de bouw
De nieuwbouw is een realisatie van Scholengroep Sint-Rembert samen met de gemeente Zedelgem, Architecten Groep 3 en hoofdaannemer Alheembouw nv. Er is een duidelijke opdeling tussen zones enkel bestemd voor de school en zones zoals de sporthal en de multifunctionele eetzaal voor breed gebruik. Zowel binnen als buiten liggen de accenten op de compactheid van het gebouw, open ruimte vrijwaren en alles maximaal inpassen in de omgeving. Getuige daarvan bijvoorbeeld de leerpleinen die extra mogelijkheden bieden voor onderwijs op maat en de verschillende groene zones voor kleuters en kinderen.